« Грудень 2020 »
Пт 4 11 18 25
Сб 5 12 19 26

Балківська сільська рада

Балківська сільська рада утворена в 1968 році та розташована за адресою : 71772, вул. Миру, 125 с. Балкове , Токмацького району, Запорізької області, тел. 98123.

Балківський сільський голова - Сальнікова Зінаїда Сергіївна

Секретар ради – Солодовнік Тетяна Антонівна

До сільської ради входять 4 населених пункти, площа яких 441,8 га, а саме: Балкове, Гришине, Козолугівка, Світле. Кількість жителів - 877 осіб, кількість дворів - 321.

Балкове – село, центр сільської ради (нім. Фірстенвердер) було засноване в 1821 р. тридцятьма флемішськими менонітськими сім’ями, чотири з яких прибули з Молочанської колонії. Інші були з Прусії, приїхали між 1816 і 1819 роками. Село розташовувалось вздовж східного берега річки Бегім-Чокрак. Село називалось так, як подібне в Прусії. В 1848 р. 8 фермерських господарств мали будинки, побудовані з обпаленої цегли, а інші 22 збудовані з сирцевої цегли. Всі ферми мали амбари. Також були побудовані школа і вітряк. У 1869 р. село мало 18 великих ферм, 4 напівферми і 33 маленьких ферми з загальною земельною площею близько 2500 га.
В 1915 р. назву села було змінено на Поворотнє. Потім в 1917 р. знову перейменовано на Фірстенвердер. Перша школа ще існує, але нині будівля використовується як житло. Сучасна двоповерхова школа на 320 учнівських місць введена в дію в 1973 році за кошти колгоспу.
У березні 1929 р. виникла перша артіль. В 1941 р. значна частина колоністів була виселена в Казахстан. У жовтні 1941 р. село окупували німецькі війська. Окупація тривала до вересня 1943 р. 19 вересня частина 24-ї гвардійської стрілецької дивізії звільнила село.
10 липня 1946 р. село Фірстенвердер перейменували в Балкове. Рішенням виконкому Запорізької обласної ради депутатів трудящих від 11 грудня 1968 року до села було перенесено центр Козолугівської сільської ради, а сільська рада була перейменована на Балківську.
Нині земельні ділянки Балківської сільської ради обробляють фермерські господарства та одноосібники. Орної землі нараховується 5314 га. В основному вирощують такі культури: пшениця, соняшник, ячмінь, бахчові культури, овочі. Також займаються заготівлею грубих кормів. На території с.Балкове знаходяться фермерські господарства «Тріщук», «Сальніков», «Жидков», «Вересень», «Лисенко», «Матяш», СФГ «Дельта плюс», «Альянс-Агрос», дві торгівельні точки, православна церква святого Апостола Івангеліста Іоанна Богослова, євангельсько- менонітська помісна церква.
Євангельсько-менонітська помісна церква – це сучасна власна двоповерхова культова споруда, побудована в 2003 році за ініціативою і за сприяння канадських менонітів. При цій церкві працює недільна школа і гурток «Майбутнє України». Веде гурток талановита людина, дружина пастора.
Нині в с.Балкове діє загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (11 вчителів, 43 учні), шкільна бібліотека з фондом 14 тис. екземплярів, Балківська бібліотека з фондом 9293 екземпляра, фельдшерсько-акушерський пункт (2 медпрацівники), аптека, сучасний двоповерховий будинок культури, поштове відділення, ДНЗ «Золотий ключик».
На початку села знаходиться братська могила, встановлена в 1957 році на місці, де поховано 8 військових, які загинули під час визволення села.
На території сільської ради розташовані 4 кургани і 5 курганних могильників.
Село Гришине засноване в 1923 р. вихідцями з села Петропавлівка (нині Тарасівка) та названо на честь засновника – Г.М.Кобилешного, який домігся для переселенців виділення землі від німецьких бауерів – по десятині на душу. Колоністи зустріли переселенців вороже. Жили перші переселенці в нашвидкоруч збудованих куренях. Тяжким був для села кінець тридцятих років. Репресії не оминули більшість сімей, багато було засуджено і розстріляно у 1938 році.
Ще й ніхто й не чув про колективізацію, а в Гришине вже спрягалися, обробляли землю гуртом. Незабаром з’явилася хата-читальня та уже відомий у восьмидесятих роках у Токмацькому районі фольклорний ансамбль «Степовичка». Коло 100 українських пісень було в репертуарі «Степовички». Своїми співочими голосами зачаровували жінки, в основній більшості вдови. Ансамбль гастролював в м. Запоріжжя, на ВДНГ в м. Києві, в багатьох районних центрах Запорізької області.
В селі Гришине розміщена православна церква святого Апостола Івангеліста Григорія Богослова.