Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Березень 2021 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Коханівська сільська рада

Коханівська сільська рада утворена у 1926 році. До складу сільської ради входять 3 населених пункти, площа яких 404,4 га, а саме: Вишневе, Кохане, Новолюбимівка. Населення складає 881 чоловік, кількість дворів - 334.
Села сільської ради засновані вихідцями із с. Лагідне та м. Токмака. З часу заселення до сьогоднішнього дня назва сіл не змінювалася, лише в 1976 році було об’єднання сіл Показне та Вишневе в одне село з назвою «Вишневе».
С.Кохане – центр Коханівської сільської ради. Розташоване за 20 км від районного центру. За характером рельєфу територія, що прилягає до села Кохане, являє собою степову рівнину, знижену в південно-східній частині в бік річки Молочної. У далекому минулому в цих степах мешкали скіфські племена, згодом їх витіснили ногайські кочівники, які тривалий час володіли приазовськими та таврійськими землями. В південній та південно-східній частині його зустрічаються скіфські могили. Село засноване у 1923 році робітниками з міст Токмака і Молочанська, жителями ближніх сіл. В квітні відбулось перше зібрання новоствореної громади і за пропозицією одного з переселенців - Федора Степановича Кота нове село назвали Кохане. У 1924 році була відкрита початкова школа, загальноосвітня школа збудована в 1977 р. У роки Другої світової війни 110 жителів с.Кохане пішли захищати батьківщину від ворога, понад 3,5 тис. воїнів загинули при звільненні сіл сільської ради від німецько-фашистських загарбників, прізвища лише 2786 воїнів – відомі, 4 з них було присвоєно звання Героя Радянського Союзу - Аваліані Л.І., Жаркову В.П., Галю О.Т., Нестеренку І.М. Уродженцю с. Кохане Ткаченку І.В. за подвиги при форсуванні р. Дунай в Угорщині було також присвоєне звання Героя Радянського Союзу. День села святкується 22 жовтня, як день звільнення від німецько-фашистських загарбників в роки Другої світової війни.
В 2012 році села сільської ради підключено до природного газопостачання. На даний момент на території сільської ради знаходиться 6 сільськогосподарських підприємств, найбільше з яких СФГ «Утро». Протягом 2008-2017 років фермерами відновлено зрошення на землях сільської ради загальною площею 500 га.
Соціальна сфера: навчально-виховний комплекс «Школа-дитячий садок» І-ІІІ ступеня, бібліотека з фондом 9,3 тис. екземплярів, фельдшерсько-акушерський пункт, Будинок культури (має глядацький зал на 640 місць), поштове відділення зв’язку, 3 торгівельних точки, кафе «Брабус», комунальне підприємство «Вишневе» (обслуговує 3 артсвердловини, протяжність водопроводу складає 11,6 км), працює 10 приватних підприємців. В селі Вишневе працює сільський клуб та сільський магазин. В селі Новолюбимівка працює сільський клуб. В 2016 р. відкрито дитячий ігровий майданчик в с.Кохане. Протяжність доріг комунальної власності складає 3,335 км, всі вони з твердим покриттям.
На території Коханівської сільської ради знаходяться наступні пам'ятники історії: с. Кохане – 2 Братські могили радянських воїнів; с. Новолюбимівка - Братська могила радянських воїнів, в якій поховано Героїв Радянського Союзу Л.І.Аваліані, А.Т.Галь; с. Вишневе – 2 Братські могили радянських воїнів, в одній поховано Героя Радянського Союзу І.М. Нестеренко; с. Кохане - Братська могила радянських воїнів № 1699 та Пам'ятник воїнам-односельчанам.
Серед відомих знатних земляків жителі сільської ради - Смішко І.І. - Герой Соціалістичної Праці, сталевар; Кононенко В.К. - Герой Соціалістичної Праці, доярка; Шейко М. І. - заслужений працівник сільського господарства України.