Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Вересень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Консультації Міністерства юстиції України

Громадське об’єднання - платформа, яка об’єднує людей зі спільною метою та інтересами

Безумовно, правова держава не може існувати без розвинутого, сучасно побудованого громадянського суспільства. Громадяни, які беруть на себе відповідальність за спільне благо, прагнуть вирішувати конкретні проблеми, здійснювати представництво спільних інтересів, вести суспільно значущу діяльність.

В громадянському суспільстві однією з найбільш дієвих правових форм для допомоги громадянам у відстоюванні спільних інтересів є громадські об‘єднання.

Громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Залежно від того хто є засновниками, відрізнятиметься організаційно-правова форма та можливий склад членів громадського об’єднання.

Громадська організація - це громадське об'єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.

Громадська спілка - це громадське об'єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи.

Отже, громадське об’єднання являє собою платформу, яка об’єднує людей зі спільною метою та інтересами.

Основні аспекти створення та діяльності громадських об’єднань регулюються Законом України «Про громадські об'єднання», Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», Цивільним кодексом України та іншими законодавчими та підзаконними актами.

При реєстрації громадського об’єднання важливо звернути увагу на такі важливі моменти:

- пакет документів на реєстрацію подається не до державного реєстратора, як при реєстрації звичайної юридичної особи, а до територіального управління юстиції;

- з моменту, коли провели установчі збори, тобто прийняли рішення про утворення організації, до моменту, коли документи подаються, повинно пройти не більше шістдесяти днів.

Громадське об'єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

За бажанням можна подати заяву про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій до територіального відділення податкової служби за юридичною адресою об’єднання. Ще на етапі підготовки документів потрібно звернути особливу увагу на те, щоб у статуті було чітко прописано, що громадське об’єднання є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

Варто зазначити, що громадська організація дає можливість кожному її члену створювати власну мережу знайомств та комунікацій, які на справді є важливою складовою успіху. Доречи, обмін досвідом між учасниками також може бути корисним для кожного з членів.

Знаходячись серед людей, які щиро прагнуть досягти своєї мети, можна отримати надзвичайне натхнення та волю до своєї перемоги при відстоюванні інтересів. При цьому, громадське об’єднання може займатись лобіюванням інтересів своїх учасників також в правовому полі.

Отже, сьогодні все більше наших громадян створюють або прагнуть створити громадське об’єднання.

В свою чергу, Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області всебічно сприяє цьому процесу шляхом забезпечення прийому та реєстрації таких об’єднань протягом всього робочого тижня, надання консультацій, у тому числі розміщення їх на офіційному сайті, проведення семінарів та «круглих столів» із представниками громадянського суспільства.

Для всіх нас зрозуміло, що без держави неможливе громадянське суспільство, без громадянського суспільства неможлива повноцінна правова держава. Вони є взаємообумовленими аспектами одного цілісного життя людини, цивілізованого суспільного буття. Розвинуте громадянське суспільство - це ознака демократичного устрою, розвинутої держави.

Тому, для управління юстиції серед пріоритетів залишається вдосконалення роботи у сфері державної реєстрації громадських формувань, що сприятиме створенню нових громадських об’єднань, які здатні реалізовувати сучасні спільні ідеї та проекти.

Об’єднуйтеся, можливо саме Ваше громадське об’єднання зробить світ кращим.Четвер, 09 Серпня 2018 15:06 | Переглядів: 381