Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Грудень 2019 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Новини

Захист прав дитини – справа влади і всієї громадськості

 17 грудня під головуванням заступника голови Токмацької райдержадміністрації Є. Савон відбулося засідання районної комісії з питань захисту прав дитини.

На виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України» у Токмацькому районі здійснюються заходи по захисту прав дітей. Особлива увага приділяється дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, і тим, які потребують особливого догляду. Стан  реалізації цих заходів було розглянуто членами комісії. Окремо було наголошено на необхідності посилення контролю з боку соціальних служб за умовами утримання дітей, запобігання негуманного ставлення до них з боку батьків та опікунів,  забезпеченістю дітей із неблагополучних сімей одягом, підручниками та шкільним приладдям.

 Начальник служби у справах дітей Токмацької райдержадміністрації О. Удод поінформувала присутніх про проведену роботу. Станом на 17.12.2013 року зі 108 дітей, які перебувають у Токмацькому районі на первинному обліку,  32 дитини знаходяться під державною опікою (інтернати, ліцеї, дитячий будинок «Сонечко»), з них: 4 дитини є учнями  професійних  ліцеїв,  28 дітей виховується в інтернатних закладах, зокрема 24 – в інтернатах та закладах для дітей з вадами розвитку, що ускладнює їх влаштування до сімейних форм виховання.  Впродовж 2013 року на території Токмацького району посиротіло 6 дітей, яким було вчасно надано статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та проведено роботу щодо влаштування їх до різних форм сімейного виховання. З них 5  влаштовані під опіку, для однієї дитина, яка посиротіла наприкінці вересня, триває пошук родини.

Крім того, в 2013 році троє дітей влаштовані до сімейних форм виховання з інтернатних закладів.

Уже шість років в районі активно розвивається така форма як створення прийомних сімей. На сьогодні в районі функціонує 8 прийомних сімей, до яких на виховання та спільне проживання влаштовано 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Таким чином,  сімейними формами  виховання охоплено 76 дітей, що складає 70,3 %  від загальної кількості дітей даної категорії.

Наразі готується проект розпорядження голови райдержадміністрації про створення прийомної сім’ї та влаштування в неї з 20.12.2013 року дитини-сироти. 
«Виконання завдання Президента України Віктора Януковича щодо послідовного підвищення стандартів життя,  захисту прав дітей, сімей з дітьми та найбільш уразливих категорій дітей – це наша повсякденна робота, на яку ми маємо спрямувати зусилля і органів влади, і профільних служб, і громадськості. Адже йдеться про долю наших дітей, до яких ми не маємо права бути байдужими», - наголосила, підбиваючи підсумки,  Є. Савон.

Понеділок, 23 Грудня 2013 14:23 | Переглядів: 458