Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Грудень 2019 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Новини

КОЗАКИ ЗАПОЧАТКУВАЛИ НОВУ ТРАДИЦІЮ

За ініціативою обласної координаційної ради з питань козацтва була започаткована традиція відзначення знаменної дати - будівництва Дмитром Вишневецьким фортеці на острові Мала Хортиця.
З нагоди цієї знаменної дати у обласному краєзнавчому музеї відбулося засідання круглого столу, присвячене непересічній особистості Дмитра (Байди) Вишневецького. Завдяки вдалим військовим походам Вишневецький зажив слави талановитого полководця, стратега, справжнього захисника своєї Батьківщини. У заході взяли участь Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, начальник відділу Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Павло Мяло, директор музею історії запорозького козацтва Національного заповідника «Хортиця» Олександр Мірущенко, старійшина козацтва Ігор Синєпольський, представники козацьких організацій, науковці, молодь. Учасники заходу відзначили  важливість патріотичного виховання молоді та провідну роль козацтва у захисті Батьківщини від іноземних загарбників.
Як відомо, влітку 1556 році Дмитро Вишневецький завершив будівництво фортеці на острові Мала Хортиця, яка мала стати форпостом у боротьбі проти татарської агресії. Дослідники вважають її  прототипом Запорозької Січі. Мала Хортиця, за результатами археологічних та гідро-археологічних досліджень ототожнюється з островом Байда, розташованим на захід від острову Хортиця.
Перший заступник голови обласної координаційної ради з питань козацтва Дмитро Сухінін підкреслив, що видатні постаті Д. Вишневецького, П. Сагайдачного, Б.Хмельницького та багатьох інших козацьких ватажків повинні слугувати прикладом для наступних поколінь.

Середа, 09 Липня 2014 08:18 | Переглядів: 450