Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Грудень 2019 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Новини

На контролі влади – робота з переселенцями

У зв’язку з загостренням ситуації в східних областях України,  багатьом сім’ям доводиться залишати будинки, квартири, роботу, роками нажите майно та шукати кращої долі в іншому місці. З метою розміщення вимушених переселенців з Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, Донецької, Луганської областей на території Токмацького району, забезпечення прав і свобод громадян України, розпорядженням голови районної держадміністрації від 08.07.2014 № 216 «Про роботу територіального штабу з питань соціального забезпечення громадян України» створено штаб по роботі з вимушеними переселенцями, які прибувають на територію Токмацького району Запорізької області з Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей.  Згідно якого Токмацькому міськрайонному сектору ГУ ДСНС України в Запорізькій області рекомендовано забезпечити ведення реєстру громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції на територію Токмацького району. Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації забезпечує ведення реєстру громадян України, які переселяються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції на територію Токмацького району та ведуть перелік об’єктів різних форм власності в розрізі адміністративно-територіальних одиниць, в яких можливе розміщення громадян України, які переселяються. Також  забезпечує через засоби масової інформації, соціальні мережі, а також шляхом розповсюдження листівок, інших інформаційних матеріалів роз’яснення громадянам України, які переселяються, їх прав та обов’язків, механізму розв’язання соціально-побутових проблем та надання психологічної допомоги кваліфікованими фахівцями.
На засіданні штабу по роботі з вимушеними переселенцями, які прибувають на територію Токмацького району Запорізької області з Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей вироблено стратегію роботи кожної служби та узгоджено алгоритм дій. Прийнято рішення надалі збирати штаб в разі потреби реагування і вирішення важливих питань переселенців, що прибувають у наш район. Ситуація з цього приводу поки стабільна.
Станом на 21.07.2014 до управління соціального захисту населення райдержадміністрації звернулась за призначенням соціальної допомоги 1 заявниця, мешканка м. Слов’янська. На сьогоднішній день направлено запит особової справи отримувача держсоцдопомоги до управління праці та соціального захисту Словянської міської ради. На даний час особова справа ще не надійшла.
Взагалі на території Токмацького району в приватному секторі розселено 49 вимушених переселенців, з них – 18 дітей. Їм органами місцевого самоврядування надана гуманітарна допомога у вигляді одягу, взуття, продуктів харчування та інших предметів вжитку.
Голова райдержадміністрації О. Гатайло, а також заступник голови райдержадміністрації Є. Савон постійно на нарадах наголошують оперативно реагувати на кожний випадок з переселенцями. Адже люди приїжджають і не знають до кого звернутися по допомогу. Особливо це стосується державних служб, які безпосередньо опікуються цими сім’ями – органи соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, пенсійний фонд, служба у справах дітей та центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фонд соціального страхування. Націлюють на необхідність спільних і скоординованих дій Молочанського міського та сільських голів, правоохоронних органів, соціальних служб району у процесі прийняття переселенців на тимчасове проживання і запобігання виникненню будь-яких конфліктів.
Вимушені переселенці, які прибувають на територію Токмацького району Запорізької області з Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей можуть звернутися за допомогою до:
- юридичного відділу апарату районної державної адміністрації за наданням безоплатної правової допомоги;
- відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації  щодо продовження навчання та здобуття освіти; 
- КУ «Токмацька ЦРЛ», КЗ «Молочанська районна лікарня» за наданням необхідної медичної допомоги;
- Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації щодо розв’язання проблем, пов’язаних із соціальним захистом, що передбачає, зокрема, відновлення всіх соціальних виплат, надання допомоги у працевлаштуванні;
- Токмацького міськрайонного сектору ГУ ДСНС України в Запорізькій області, Токмацькому МВ ГУ МВС України в Запорізькій області подзвонивши на цілодобову телефонну «гарячу лінію» за телефонами: 101, 2-98-08, 102, 4-52-62.
Дуже добре, коли у родини є родичі чи знайомі, які можуть на певний час прихистити та допомогти. Але все ж, це не вихід із ситуації.
Сім’ї переселенців стикаються з багатьма проблемами: це і влаштування дітей до навчальних закладів та установ, і питання тимчасової реєстрації чи постійної прописки, відновлення втрачених чи оформлення нових документів, працевлаштування чи постановка на облік у центр зайнятості, отримання кваліфікованої медичної допомоги. Але найголовніше, що потрібно цим родинам – це психологічна підтримка та адаптація не лише до складних обставин, а й до нового соціуму. Керівництво Токмацької райдержадміністрації тримають ці питання на посиленому контролі.

Понеділок, 21 Липня 2014 13:09 | Переглядів: 434