Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Серпень 2019 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24 31
Нд 4 11 18 25  

Новини

Мобілізація: що потрібно знати

- Мобілізація буде проводитися виключно за тими військово-обліковими спеціальностями, у фахівцях в яких у сил АТО є потреба

- Мобілізації не підлягають юнаки призовного віку. Військкомати будуть викликати тільки тих, хто вже проходив службу у Збройних Силах та/або має військовий квиток. Як правило, це особи старші 20 років

- Важливо, що кожен мобілізований перед відправкою у зону АТО буде проходити не менше як 15-денне навчання – так зване бойове злагодження на полігонах

- Усі учасники АТО  отримають статус учасника бойових дій – 01.07.2014 до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» внесені зміни, які передбачають, що учасниками бойових дій визнаються також військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники ЗСУ, Нацгвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, інших військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції.

 •    Третя хвиля мобілізації дасть можливість перепочинку та морально-психологічного відновлення для тих бійців, які вже тривалий час на «передовій». За рахунок прибуття нових змобілізованих сил відбудеться ротація: підрозділи із зони АТО будуть тимчасово переведені у спокійніші регіони. Окрім того, таким бійцям відповідно до графіка та конкретної життєвої ситуації планується надавати короткострокові відпустки.
 •    Важливо не плутати ротацію та демобілізацію: остання (тобто повернення мобілізованих до «мирного» життя) може бути проведена лише на основі окремого Указу Президента України.
 •   Пограбування, викрадення, гвалтування, вбивства, на підконтрольних терористам територіям – це щоденний жах усіх мирних мешканців, незалежно від їхніх політичних поглядів. Відповідно, все більше громадян звільнених населених пунктів зустрічають українських військових, як визволителів.
 •   Українські військові на Донбасі воюють не лише за Донеччину і Луганщину, а за всю Україну! Якщо не зупинити кремлівську агресію на сході, то завтра проросійські бойовики, чеченські, осетинські та інші найманці, російські вояки прийдуть до наших домівок. Українські чоловіки повинні стати на захист Вітчизни – іншого виходу немає. Як казав англійський економіст Д. Рікардо: «Народ, який не має честі, не матиме і хліба». Відстоїмо незалежність – будемо мати і хліб.

Довідково:

 •      У ході антитерористичної операції настає переломний момент – українські сили практично взяли в оточення терористичні угрупування. За останні півтори місяці територія, підконтрольна бойовикам, зменшилася більш ніж у 2,5 рази. Українські військові локалізують і знищують залишки банд формувань у звільнених містах.
 •      Водночас, Росія продовжує нарощувати угрупування своїх військ на кордоні з Україною, як на півночі та сході, так і з боку кримського півострова.
 •      Продовжуються зрежисовані Кремлем провокації: демонстративні обстріли території Росіської Федерації з артилерійських установок терористів, розташованих у Луганській та Донецькій областях. У відповідь росіяни відкривають масовий вогонь по позиціях наших військових. Під його прикриттям на територію України проходять колони важкої техніки та найманців.
 •      Завдяки масштабній роботі Президента України та українських дипломатів увесь цивілізований світ уже зрозумів реальну роль Кремля у збройному конфлікті на сході України. Все більшої підтримки на міжнародній арені набувають пропозиції щодо посилення економічного тиску на агресора, а також щодо надання Україні допомоги, у т.ч. військово-технічної. Зокрема, ЄС зняв обмеження на постачання засобів захисту та нелетальних (неуражаючих) товарів до України, яке ускладнювало їх завезення, передусім волонтерами. Президент України П. Порошенко вважає, що є підстави для звернення до Конгресу США про надання Україні спеціального статусу – головного союзника поза блоком НАТО (такий статус мають Ізраїль, Австралія та Філіппіни).
 •      Але жодна зовнішня підтримка не допоможе, якщо українські чоловіки не стануть пліч-о-пліч на захист рідної землі.
 •     За останні місяці українська армія відроджується з руїн – як психологічно, так і матеріально. Так, рівень оснащеності та озброєння українських військових значно зріс. Зокрема, кількість бронежилетів з часу початку АТО зросла у 3,5 рази, забезпеченість ними досягнула 70%. Згідно з уже укладеними угодами до кінця серпня цей показник досягне 100% (саме бронежилетами IV-го і вище класу захисту).
 •    Наша армія отримала бойовий досвід, що підвищило ефективність управління військовими підрозділами та їх боєздатність.

 

Згідно з оприлюдненими 22.07.14 результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг», на питання «Як би Ви оцінили сьогоднішній стан відносин України та Росії» більшість (57%) відповіли, що це – в і й н а, кожен п’ятий (19%) – політичний конфлікт, 8% - тимчасове непорозуміння, 6% - економічний конфлікт, 1% - інше, 9% - не визначилися.

58% вважають, що за збройними протистояннями на сході України стоять російські спецслужби, ще 49% вбачають оточення колишнього Президента України В. Януковича. Ще чверть покладають відповідальність на Партію регіонів (28%) та на місцевих олігархів (24%), кожен п’ятий (18%) вважає, що за цим стоять місцеві мешканці, невдоволені політикою нової влади, 15% - радикальні націоналістичні організації, 11% - західні спецслужби, 6% - українські спецслужби, за інший варіант – 4%, не визначилися 11%.

61% респондентів підтримують вступ України до ЄС, 20% - до Митного союзу, стільки ж (19%) – не визначилися.

44% підтримують вступ України до НАТО, 35% - проти, 22% не визначилися. 

Середа, 30 Липня 2014 12:00 | Переглядів: 330