Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Грудень 2019 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Новини

І постала з руїн церква

1 серпня у селі Снігурівка за участі заступника голови Запорізької облдержадміністрації Петра Гончарука, голови Токмацької райдержадміністрації Олени Гатайло, заступника голови РДА Єлизавети Савон, мешканців Токмаччини, духовенства та вірян Української Греко-Католицької Церкви відбулося освячення храму Пророка Іллі, що був відбудований на місці колишньої німецької кірхи.


Снігурівка, німецька колонія Шьонзее, була заснована у 1805 році менонітськими родинами фламандського походження із Західної Прусії. На початку ХХ сторіччя тут працював магазин, діяли фабрика з виготовлення сільгосп обладнання, кузня та млин. А в центрі населеного пункту височіла кирха , що була однією з найгарніших менонітських церков царської Росії. Вона налічувала 745 хрещених прихожан та 6 проповідників.У роки Радянської влади та оголошеної війни з релігійним дурманом, у 1934 році церкву закрили. А її приміщення спочатку використовувалося як зерносховище, потім – як сільський клуб. З часів Великої Вітчизняної війни  покинута культова споруда руйнувалася. Десятиліттями вона стояла у центрі села без вікон і без даху, заросла чагарником, і вночі нагадувала «будинок з привидами».
Три роки тому на верхівці руїн колишньої менонітської церкви оселилися лелеки. І місцеві жителі сприйняли це як добрий знак духовного відродження Снігурівки.
А невдовзі до села завітали священники з Мелітопольської парафії Української Греко-Католицької Церкви. Вони запропонували реставрувати руїни німецької кірхи і обладнати там український греко-католицький храм Святого Іллі Пророка. Адже у Снігурівці до того часу не було жодної церкви, і це при тому, що у селі проживає чимало віруючих, у тому числі і греко-католиків  із Західної України.
Остриківська сільська рада і її голова Юрій Школик підтримали пропозицію відродження культової споруди. Після відповідного дозволу і затвердження плану реконструкції церкви на її території почалися ремонтні роботи. Було це у 2012 році.
Сьогодні за фінансової підтримки меценатів із Австрії та Чехії, стараннями  отця Петра Керніцького, який опікується парафією в Мелітополі,  духовенства , віруючих і  молоді, у Снігурівці з руїн німецької кірхи піднялася українська греко-католицька церква, на подвірї якої встановлено дубовий хрест і 600-кілограмовий дзвін.
1 серпня в день освячення храму пророка Іллі його настоятель отець Тарас  гостинно зустрічав поважних гостей серед яких були заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук, голова райдержадміністрації Олена Гатайло, її заступник Єлизавета Савон, Остриківський сільський голова Юрій Школик. Тут також зібралися місцеві жителі, мешканці Токмака і сусідніх сіл, віряни.
Усі вони, а також  хлопці і дівчата в українському вбранні з іконою Богородиці в руках зустріли учасників  пішої молодіжної прощі «Мелітополь- Снігурівка», які під синьо-жовтими прапорами виступили за єдність і мир в Україні, за консолідацію українців-християн.
А потім вже під склепінням храму пророка Іллі єпископ, кир Степан разом зі священослужителями Української Греко-Католицької Церкви відслужив Архиєрейську літургію під час якої освятив престол та храм Божий. А настоятель храму отець Тарас окропив свяченою водою вірян, які зібрались на свято, та стали свідками історичної події  в духовному житті Снігурівки – запаленні ще однієї лампадки віри, надії та любові у відреставрованому храмі пророка Іллі–першому  для греко-католиків у нас, на Токмаччині.
Людмила АРМАН, фото автора

Середа, 06 Серпня 2014 07:57 | Переглядів: 471