Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Грудень 2019 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Новини

Представники місцевого самоврядування регіону підтримали конституційні ініціативи Президента України

У рамках громадського обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України» відбулось експертне опитування депутатів місцевих рад, сільських, селищних та міських голів нашого регіону (понад 2,8 тис. респондентів). Як розповів начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, понад 68%  опитаних наголосили на високій важливості законопроекту, підкреслили, що його основні положення відповідають очікуванням місцевих громад та сприятимуть реальному укріпленню самоврядних органів.
Серед основних конституційних нововведень найбільшу підтримку здобули – передача до місцевих бюджетів частини загальнонаціональних податкових надходжень (56%), створення виконавчих комітетів обласних та районних рад (33%), втілення принципів субсидіарності (18%), надання гарантій діяльності парламентської опозиції (15%) Також підтримано чимало ідей, викладених у законопроекті, який підготовлено Кабінетом Міністрів України та групою народних депутатів України, зокрема, удосконалення процедури відкликання суддів (29%) та спрощення механізму імпічменту глави держави (26%).
Також понад 62% учасників опитування схвалили ліквідацію вертикалі місцевих державних адміністрацій, а проти висловились лише 22%.  Разом з цим понад 65% впевнені, що передача громадам повноважень у сфері дозвільної та реєстраційної роботи сприятиме зменшенню корупції та більш ефективному наданню адміністративних послуг.
Запорукою формування сильних та фінансово самодостатніх громад має стати повна деполітизація представницьких органів. Таку ініціативу підтримали 82% респондентів. Зробити місцеві ради позапартійними допоможе повернення мажоритарної виборчої системи, із чим погодились 49% депутатів та мерів.
Підбиваючи підсумки, Олександр Зубченко зазначив, що вперше за багато років влада проводить обговорення важливих законодавчих новел не для «галочки», а звертається до людей, які користуються довірою та повагою у містах та районах, бачать із середини усі недоліки існуючої системи, готові до конструктивного діалогу та формування нової законодавчої бази місцевого самоврядування.

Середа, 06 Серпня 2014 08:41 | Переглядів: 439