Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Січень 2021 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

Новини

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ - У ПЕРШІЙ П’ЯТІРЦІ РЕЙТИНГУ ЩОДО СТВОРЕННЯ ОТГ

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оприлюднено дані загального всеукраїнського рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громад.

Як повідомив Костянтин Бриль, Запорізька область залишається серед лідерів за темпами об’єднання громад та охоплення ними території регіону. Проте при складанні рейтингу відбулися певні зміни.

- За покриттям ОТГ площі області ми на першому місці. За кількістю територіальних громад, що об’єдналися, - на другому. А за показником кількості ОТГ - на третьому. Проте 48% наших громад мають чисельність менше п’яти тисяч осіб. Із 50 ОТГ у Запорізькій області - 24 маленькі. Тож наш регіон опинився на п’ятому місці загальноукраїнського рейтингу, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Починаючи з серпня цього року при складанні рейтингу Мінрегіон виключив параметр загальної кількості створених у регіоні ОТГ.

- Ми неодноразово говорили, що кількість ОТГ не може бути показником успішності чи неуспішності області в питанні формування спроможних громад. Тому вирішили надалі не враховувати цей показник у рейтингу, — прокоментував останні дані моніторингу Мінрегіону перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

За його словами, основним показником успіху у процесі створення ОТГ має бути кількість людей, що проживають у новоутворених громадах — головний ресурс і ознака спроможності нових громад до розвитку. Майже у половині ОТГ Миколаївської, Тернопільської та Черкаської областей кількість мешканців не перевищує 5 тисяч осіб.

Як наголосив В’ячеслав Негода, після зміни підходу до складання рейтингу певні регіони втратили у ньому кілька пунктів.

«Ми повинні бачити майбутнє цих громад, враховуючи різні фактори впливу на людські ресурси. Всі ми зацікавлені у створені комфортного середовища для життя людей скрізь в Україні. І чим потужнішими будуть громади, тим легше і швидше це вдасться зробити», — зазначив В’ячеслав Негода.

За матеріалами Урядового порталуВівторок, 21 Серпня 2018 09:23 | Переглядів: 214