Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Травень 2019 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

Новини

Молочанський міський та сільські голови ознайомилися з нововведеннями в газовому законодавстві


Перший заступник голови райдержадміністрації Станіслав Фролов разом із заступником голови райдержадміністрації Оленою Шпак, головою районної ради Василем Мафтуляком¸ заступником голови районної ради Валерією Матвієнко, керівниками відділів райдержадміністрації взяли участь в семінарі-нараді з Молочанським міським та сільськими головами, де головним інженером Токмацького відділення ПАТ «Запоріжгаз» були надані роз’яснення щодо змін законодавчих актів, пов’язаних з технічним обслуговуванням внутрішніх газопроводів та газового обладнання.
Представник газової компанії повідомив, що наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 10.05.2018р. №250 визнано таким, що втратив чинність, наказ Держаної акціонерної холдингової компанії «Укргаз» від 30 липня 1997р. №35 «Про затвердження Положення про технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення». Тому, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, за рахунок експлуатаційних витрат ПАТ «Запоріжгаз» з 06.07.2018р. не проводиться. У відповідності до змін у законодавчих актах, укладені договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення та графіки проведення цих робіт вважаються такими, що втратили силу. То ж за технічний стан, безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами відповідає власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)). У відповідності до п.5.4 Правил безпеки систем газопостачання технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будівель, комунально-побутових об’єктів невиробничого характеру здійснюється на договірних засадах. Невід’ємною частиною договору на експлуатацію, є акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності, зі схемою газових мереж.
«Відсутність договору експлуатації з актом розмежування та схемою газових мереж не дає можливості належного виконання Оператором ГРМ функцій з експлуатації систем газопостачання для забезпечення гарантованого рівня надійності та безпеки»-наголосив Андрій Крутько. Також головний інженер звернув увагу присутніх, що з 01.05.2019 року набувають чинності зміни до Кодексу Газорозподільних систем визначені постановою НКРЕКП № 691 від 12.07.2018р., згідно з якими відповідно до вимог Правил безпеки систем газопостачання, у випадку незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку розподіл природного газу припиняється.Середа, 03 Жовтня 2018 16:24 | Переглядів: 117