Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Серпень 2019 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24 31
Нд 4 11 18 25  

Новини

У плині часу ми пам’ятаємо усіх

і  завжди будемо в  неоплатному  боргу перед  воїнами-визволителями, хто ціною власного життя звільнив нашу  землю, Європу і весь світ від фашистського ярма, відстояв право на свободу та  гідність нашого народу і нескореної України.

71 рік тому, у вересні-жовтні 1943 року, на Пришибських висотах точилися жорстокі бої за прорив німецької лінії оборони «Вотан», за визволення нашого краю від гітлерівських окупантів. За цей час  чимало стерлося  в пам’яті про ті дні, коли на токмацькій  землі гриміли гармати, розривалися снаряди і бомби, у жорстоких боях з німецько-фашистськими загарбниками гинули солдати і офіцери Радянської Армії.
Але в пам’яті народній не зітруться імена тих, хто ціною свого життя, мужністю і героїзмом завоювали нам свободу, чисте небо, ясне сонце. Серед  імен сотень  загиблих воїнів-визволителів, що  увічнені у бронзі і граніті, викарбувані на пам`ятниках і обелісках, на гранітних брилах військово-братського меморіалу в селі Чапаєвка, викарбувані імена  76 мешканців Першотравневого району Донецької області.
Аби вшанувати пам’ять своїх загиблих земляків, віддати данину шани усім загиблим при прориві лінії «Вотан» 3 жовтня на Токмаччину прибула делегація Першотравневого району Донецької області, яку очолював голова РДА Борис Тріма.
На священному місці військово-братського  меморіалу в братських могилах якого перепоховані останки понад 900 радянських воїнів та воїнів штрафних батальйонів, гостей з Донеччини зустріли голова райдержадміністрації Олена Гатайло, її заступник Єлизавета Савон та військовий комісар, полковник Вадим Вітер, голова правління СВК «Мирний» Наталія Клєпікова.
Єлизавета Владиславівна розповіла гостям історію створення військово-братського меморіалу, до якої причетний депутат Запорізької обласної ради Микола Савченко, показала пам’ятники і композиції, що увічнюють подвиг радянських воїнів-визволителів. Представників делегації Першотравневого району особливо вразила композиція Журавля, символу солдатів, які загинувши у боях полягли не в землю нашу, а перетворилися на білих журавлів, злетівши у небесну Вічність. Гостей, а серед них були голова ветеранської організації Клавдія Григор’єва та ветерани,  до глибини душі  також вразив пам’ятник у вигляді зламаного бутона-троянди – символ обірваного життя сотень жінок, які загинули у боях з німецько-фашистськими загарбниками у роки Великої вітчизняної війни.
Керівники Токмацького району і представники делегації  Першотравневого району  схилили голови перед світлою пам`яттю воїнів-визволителів, які пішли у безсмертя,  тих, хто ціною свого життя завоював нам свободу і незалежність, вічно покоїться у  братських могилах Чапаєвського військово-братського меморіалу. У зворушливу до сліз  мить хвилини мовчання голова Токмацької РДА Олена Гатайло та голова Першотравневої РДА Борис Тріма поклали до гранітної брили меморіалу вінок з квітами.
Опісля присутні завітали до каплички, де священники церков Токмацького благочиння отці Микола та Володимир відслужили панахиду по убієнних на полях боїв за свободу і незалежність нашої країни.
У складі делегації Першотравневого району були й вчителі історії. Спілкуючись з токмачанами вони відзначили, що   Велика Вітчизняна війна,  що  зачепила  кожну  українську  родину,  забрала  мільйони  життів наших співвітчизників,  скалічила  безліч  людських  доль,  сьогодні  сприймається суспільством  неоднозначно. Сьогодні  знаходяться ті, хто намагається принизити роль радянського солдата у перемозі над фашизмом,  переписати сторінки історії війни. На  цю  тему  ще  довго будуть сперечатись  історики  та  базувати  піаркомпанії  політики.  Проте   слід  пам`ятати,  що   у роки Великої вітчизняної війни фронтовики та партизани, працівники тилу  втрачали  здоров’я,  покладали  власне  життя  з  вірою  в   краще  життя  своїх  дітей, онуків,  правнуків,  наступних поколінь.
- І наше завдання донести дітям правду про війну, про наших дідів-прадідів, які пройшли її вогняними дорогами і здобули перемогу над фашизмом, - зазначили вчителі історії шкіл Першотравневого району.
Людмила Арман, Ліна Задорожня,фото

 

Вівторок, 07 Жовтня 2014 13:39 | Переглядів: 297