Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Вересень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Новини

Реалізація в районі соціальних ініціатив Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб

           Згідно соціальних ініціатив Президента України, щодо  введення посад фахівців із соціальної роботи в Токмацькому  районному центрі СССДМ введено 10 посад фахівців соціальної роботи. Їх робота спрямована на організацію соціальної роботи, у тому числі шляхом забезпечення психологічних, соціально – педагогічних, юридичних, інформаційних, соціально – економічних та соціально – медичних послуг сім`ям з дітьми та особам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

           Фахівці соціальної роботи працюють безпосередньо в сільських радах району та м.Молочанськ за принципом соціального дільничого. Діяльність фахівців спрямована на раннє виявлення, облік, здійснення соціальної роботи з сім ями, які перебувають в складних життєвих обставинах, а також на здійснення інформаційно-просвітницької роботи по попередженню насильства, негативних явищ, пропаганді здорового способу життя, родинних форм виховання та ін.

            Фахівці спрямовують свою діяльність переважно на індивідуальну роботу з кожним членом родини чи отримувачем соціальних послуг для вирішення різноманітних питань. Так протягом 9 місяців проінспектовано 339 сімей, виявлено 266 сімей, які опинились в СЖО. Під соціальним супроводом перебувало 194 сім ї (320 дітей), які опинились в складних життєвих обставинах. В ході супроводу сім ям надано 8287 послуг (отримання соціальних пільг, виплат, оформлення документів, влаштування на навчання, налагодження стосунків, отримання допомоги по догляду, відновлення соціальних зв’язків, отримання навичок відповідального батьківства, профілактика вживання алкоголя, ризик вилучення дитини з родини, безробіття, покращення житлових умов проживання). Визначення роботи з сім ями, які перебувають в СЖО здійснюється через проведення засідань дорадчого органу згідно з Порядком взаємодії суб’єктів соціальної роботи, засідання якого проводиться не рідше 1 разу на місяць, а зі потребою – частіше.

             За картками отримувачів послуг (без супроводу, просто за зверненнями) охоплено 8331 особу різних категорій (діти, молодь, звільнені, умовно засуджені неповнолітні, молодь та члени їх родин, вагітні жінки, молоді сім ї, випускники інтернат них закладів та особі з їх числа та ін.).

             Протягом 9 місяців проведено 611 інформаційно-просвітницьких заходів (лекції, бесіди, відео лекторії, „круглі” столи, тренінги) з питань взаємодії суб’єків соціальної роботи щодо роботи з сім ями в СЖО, запобігання насилля, торгівлі людьми, формування засад усвідомленого батьківства, пропаганди родинних форм виховання, профілактики шкідливих звичок та ін., якими охоплено 4551 особу.

            Індивідуальним консультування охоплено 3298 осіб, яким надано 7806 соціальних послуг (педагогічних, інформаційних, психологічних, юридичних, медичних).

             Розповсюджено 3218 примірників інформаційно- просвітницьких матеріалів (плакати, буклети, листівки) серед різних категорій отримувачів соціальних послуг, створено інформаційні куточки в с/р, бібліотеках, навчальних закладах з відповідної тематики.   

Вівторок, 22 Жовтня 2013 06:19 | Переглядів: 470