Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Жовтень 2019 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24 31
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Новини

Про стан подання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками/одержувачами бюджетних коштів

Токмацьке управління Державної казначейської служби України Запорізької області інформує про стан подання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками/одержувачами бюджетних коштів за результатами функціонування системи подання електронної звітності АС «Є-Звітність» (далі – АС «Є-Звітність»).
Концепцією розвитку електронного урядування в Україні, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2017 року № 649-р, а саме: у сфері фінансової та бюджетної політики передбачено удосконалення автоматизованих процесів формування та виконання бюджетів різних рівнів.
Удосконалення автоматизованих процесів формування та виконання бюджетів різних рівнів включає також електронне звітування суб’єктів державного сектору з використанням інформаційних технологій та електронно-цифрового підпису.
В рамках реалізації Плану заходів щодо модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі на 2016 - 2018 роки, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.11.2016 № 1038, Державною казначейською службою України створено АС «Є-Звітність», яка відповідно до наказу Державної казначейської служби України від 27.12.2017 № 421 введена в дослідно-промислову експлуатацію.
АС «Є-Звітність» забезпечує єдиний підхід до формування та передачі фінансової і бюджетної звітності згідно з вимогами національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 101 «Подання фінансової звітності», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2009 № 1541, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 січня 2010 року за № 103/17398 (зі змінами), Порядку заповнення форм фінансової звітності в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.02.2017 № 307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21 березня 2017 року за № 384/30252 (зі змінами), та Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 № 44, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09 лютого 2012 року за № 196/20509 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.02.2017 № 44) (зі змінами).
Наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2018 № 340, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 березня 2018 року за № 357/31809 внесено зміни до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 № 44, якими передбачено, що у процесі подання звітності органам Казначейства може здійснюватися обмін документами в електронному вигляді, в тому числі електронними документами. При поданні звітності в електронному вигляді застосовуються вимоги Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронний цифровий підпис».
З метою забезпечення подачі електронної звітності фахівці органів Казначейства підключають розпорядників та одержувачів бюджетних коштів до АС «Є-Звітність», які створюють в системі особисті електронні кабінети – це єдиний формат подання електронної звітності клієнтами Казначейства.
АС «Є-Звітність» надає можливість:
БЮДЖЕТНИМ УСТАНОВАМ:
заповнити в електронному вигляді затверджені форми фінансової звітності, перевірити, підписати електронним цифровим підписом кожну форму фінансової звітності та подати до органу Казначейства за місцем обслуговування;
на підставі даних бухгалтерського обліку, що формуються в інформаційній системі Казначейства, скласти бюджетну звітність, перевірити її, заповнити форми щодо розкриття елементів бюджетної звітності, підписати електронно цифровим підписом кожну форму бюджетної звітності та подати до органу Казначейства за місцем обслуговування;
зменшити затрати робочого часу на заповнення форм звітності.
ГОЛОВНИМ РОЗПОРЯДНИКАМ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ:
контролювати стан складання та подання звітів підвідомчими установами;
своєчасно реагувати на неточності під час заповнення звітів;
контролювати дотримання термінів подачі звітності підвідомчими установами;
здійснювати автоматизовану консолідацію всіх форм фінансової та бюджетної звітності.
ОРГАНАМ КАЗНАЧЕЙСТВА:
прискорити перевірку звітності, у т.ч. на відповідність даним бухгалтерського обліку, що формуються в інформаційній системі Казначейства.
Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року № 419 «Про затвердження Порядку подання фінансової звітності» (зі змінами) (останні зміни внесено 11 липня 2018 року постановою Кабінету Міністрів України № 547 «Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності») передбачено, що розпорядники коштів державного та місцевих бюджетів подають проміжну (I квартал, перше півріччя, дев’ять місяців) та річну фінансову звітність за встановленими графіками органам Казначейства за місцем обслуговування. З метою виконання вказаної вимоги органи Казначейства встановлюють терміни подання звітності шляхом заповнення Календаря подачі звітності і його порушення є порушенням бюджетного законодавства.
З метою полегшення роботи щодо складання звітності майже усі дані бюджетної звітності заповнюються автоматично з баз даних обліку органів Казначейства.
Головне значення для успішного складання звітності в АС «Є-Звітність» має правильність заповнення довідників власної фінансової та бюджетної звітності. Для складання звітності в АС «Є-Звітність» усі особи, відповідальні за подання електронної звітності, повинні мати електронний ключ і отримати обліковий запис та пароль користувача системи.
Результатами роботи в АС «Є-Звітність» є успішна подача розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів звітності за перше півріччя, 9 місяців поточного року та складання щомісячної звітності про заборгованість за бюджетними коштами.Вівторок, 13 Листопада 2018 16:07 | Переглядів: 154