Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Серпень 2019 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24 31
Нд 4 11 18 25  

Новини

Безпека перебування при низькій температурі повітря

Щорічно до лікувальних закладів України надходять постраждалі з різними стадіями обмороження. За спостереженнями медиків кількість таких хворих збільшується одразу у декілька разів у періоди різких похолодань. Щоб уникнути переохолодження й обмороження, фахівці рекомендують більше про це дізнатися та дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур.

Щоб уникнути переохолодження з обмороженням частин тіла дотримуйтесь вимог:
1)Не вживати алкоголь, адже він розширює судини, що призводить до збільшення втрат тепла і зменшення чутливості, в результаті - до обмороження.
2)Одяг та взуття не повинні бути тісними чи занадто вільними. Бажано їх тримати сухими, вдягати декілька шарів одягу, щоб зменшити можливість переохолодження.
3)Не курити, бо нікотин звужує судини, послаблюючи кровообіг.
4)Не переносити важких вантажів, що перешкоджають кровообігу.
5)Щоб зігрітися при тривалому перебуванні на відкритому повітрі рухати пальцями ніг та рук для посилення кровообігу, але уникати втоми, по-можливості кожну півго-дини-годину заходити у тепле приміщення, для зігрівання випити теплого чаю, кави.
Ознаки переохолодження: тремтіння, виснаження, нечітка вимова, млявість, сонли-вість, відсутність чіткого мислення, неможливість втримати предмети.
Якщо температура тіла вища за 34 градуси, зігрітися в теплому приміщенні, випити теплий напій (не алкогольний!), поїсти. Якщо мокрий одяг – змінити. Якщо ж темпе-ратура тіла нижча за 34 градуси, потрібна госпіталізація. При температурі 28 градусів і нижче життя людини опиняється під загрозою.
Обмороження – ушкодження ділянок тіла внаслідок впливу низької температури, яке у важких випадках може призвести навіть до ампутації. Найвразливіші відкриті ділянки шкіри: ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук або ніг. Ознаки обмороження: білий або сіро-жовтий колір ділянок шкіри, тверда на дотик, воскова шкіра, оніміння. Одразу звернутися до лікаря! Не розтирати шкіру снігом, не відігрівати уражені кінці-вки біля джерела тепла чи у гарячій воді. Якщо обморожені ноги або пальці ніг, нама-гатись не наступати на них - це може призвести до більшого ураження. Можна накла-сти термоізольовану пов’язку (ватно-марлеву, бавовняну тощо) та вкрити теплою ков-дрою для зігріву, дати теплий напій (не алкогольний!) та за необхідності знеболюва-льне. Не чіпати обморожені ділянки тіла, не масажувати їх.

Дбайте про власну безпеку, бережіть себе!

Токмацьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального
страхування України у Запорізькій області

Пам′ятка розроблена страховим експертом з охорони праці (0278)22367

 Четвер, 06 Грудня 2018 08:47 | Переглядів: 89