Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Грудень 2019 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Новини

ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ

Частиною другою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії. Постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» (далі – Постанова) затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Порядок) та установлено, що в 2019 перерахунок пенсій згідно з Порядком, затвердженим цією постановою, проводиться шляхом збільшення на 17 % показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 року. З урахуванням зазначеного показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з урахуванням якого проводиться перерахунок пенсії з 01.03.2019, становить – 4404,35 грн.
З 01.03.2019 перерахунку підлягають пенсії обчислені:
– відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
– відповідно до статті 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у розмірі відшкодування фактичних збитків;
– з урахуванням заробітку (грошового забезпечення), який визначено відповідно до частини першої статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (тобто для військовослужбовців строкової служби та їх сімей).
У разі коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії. Для осіб, яким пенсія призначена за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які мають необхідний страховий стаж (25 (35) для чоловіків та 20 (30) для жінок відповідно, в залежності від дати виходу на пенсію (до 01.10.2011 або після цієї дати), розмір пенсії яких (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, доплати до 100 грн., передбаченою постановою №124) менше ніж 1669,20 грн. (40% від мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2019), встановлена одноразова доплата до пенсії в сумі 2410,17 грн., яка буде виплачуватись в березні та квітні рівними частинами: в березні – 1205,09 грн., в квітні -1205,08 грн. Виплата одноразової доплати буде проведена одночасно з виплатою пенсії березня, квітня. Слід зазначити, що одноразова доплата до пенсії не враховується під час обчислення сукупного доходу при розрахунку житлової субсидії та при визначенні права на пільги. Для осіб, яким пенсію призначено відповідно до «спеціальних» законів проводиться перевірка доцільності переведення на пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Якщо розмір пенсії, обчислений відповідно до зазначеного Закону, буде більшим від розміру пенсії, обчисленого відповідно до «спеціального» закону проводиться автоматичне, без звернення особи, переведення на пенсію на умовах, передбачених Законом, за матеріалами пенсійних справ.
Особи, пенсію яким автоматично переведено на пенсію на умовах Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду України для переведення на пенсію/щомісячне довічне грошове утримання за нормами законодавчих актів, згідно з якими вони отримували пенсію до переведення із встановленням розміру пенсії, отримуваного до такого переведення, з 1 числа місяця, наступного за місяцем, у якому надійшла відповідна заява.
Варто додати, автоматичний перерахунок пенсій відбуватиметься щорічно. Наступного разу пенсії осучаснять з 1 березня 2020 року. Перерахована пенсія та нарахована монетизована субсидія буде виплачена одночасно через банківські установи та відділення АТ «Укрпошти» з 04 по 25 березня згідно графіків виплати пенсій. Виплата житлових субсидій органами Пенсійного фонду буде здійснюватись на підставі визначених органами соціального захисту даних про суми монетизованих субсидій пенсіонерам. З усіх питань щодо права на субсидію або її розміру звертатись до органів соціального захисту за місцем проживання.
Токмацьке об’єднане управління
Пенсійного фонду України
в Запорізькій областіВівторок, 12 Березня 2019 15:09 | Переглядів: 120