Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Жовтень 2019 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24 31
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Новини

Стихійна торгівля – ризик для здоров’я і життя людей

З настанням літнього періоду в рази зростає кількість місць стихійної торгівлі продуктами харчування.
Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку реалізованих ними товарів і у невстановлених місцях з рук, з землі, без дозволу на розміщення об’єкту торгівлі.
Харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках, законодавчо визначені як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною. Особливо небезпечними є м’ясо, риба, молоко та молочні продукти, які вимагають особливих умов зберігання та можуть викликати харчові отруєння та токсикоінфекції, в т.ч. ботулізм. Якщо людина отруїться продуктами харчування, які купила на стихійному ринку, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.
Єдине законне місце для торгівлі харчовими продуктами, крім магазинів, це – агропродовольчий ринок. Саме там знаходиться державна лабораторія ветсанекспертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, і надає продавцю товару експертний висновок установленої форми про проведену ветсанекспертизу.
Торгівля з рук у невстановлених місцях є правопорушенням, за яке передбачена адміністративна відповідальність згідно зі статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу.
Тож звертаємося із закликом до мешканців району не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі.
Про випадки торгівлі у невстановлених місцях просимо інформувати відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації за телефоном 2-34-72.

 Вівторок, 09 Липня 2019 14:55 | Переглядів: 63