Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Жовтень 2019 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24 31
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Новини

Інформація щодо випадку захворювання свиней на африканську чуму в Оріхівському районі

Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області інформує, що на свинофермі ФГ «Спайдер», с. Омельник Оріхівського району було виявлено захворювання свиней на африканську чуму (АЧС).
В господарстві утримується понад 300 голів свиней. Перші ознаки захворювання відмітили 27 – 28 червня, першого липня загинули дві голови.
Спеціалісти в Оріхівського районного управління головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області та Оріхівскької міської державної лікарні ветеринарної медицини року виїхали на місце події, де провели епізоотичне розслідування та відбір патматеріалу для дослідження на АЧС у лабораторії.
01.07.2019 року Дніпропетровська регіональна державна лабораторія державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів встановила позитивний результат на АЧС (Звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 001615 п.м./19.
УВАГА! Африканська чума свиней – гостроінфекційне вірусне особливо небезпечне захворювання свиней, яке характеризується лихоманкою, крововиливами, синюшністю шкіри та високою смертністю. Вірус стійкий до дії зовнішніх факторів – в гної і грунті залишається життєздатним до 3 місяців, в копчених м'ясопродуктах – до 6 місяців, в замороженому м'ясі – до 3 років. Лікування та ефективної вакцини для профілактики хвороби на даний час не існує. ЛЮДИ НА АЧС НЕ ХВОРІЮТЬ!
Щоби запобігти захворюванню тварин АЧС, необхідно дотримуватись основних заходів профілактики:
• забезпечувати роботу спеціалізованих свиногосподарств у «закритому режимі»;
• утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати вигулу і контакту з іншими тваринами;
• обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі;
• забороняти відвідування тваринницьких приміщень стороннім особам;
• не купувати тварин у невстановлених місцях та без супровідних ветеринарних документів;
• не забивати та не переробляти туші хворих свиней;
• не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання;
• при виявленні трупу дикого кабана або свійської свині негайно звернутись до територіального органу Держпродспоживслужби.Вівторок, 09 Липня 2019 15:00 | Переглядів: 70