Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Серпень 2020 »
Пн   3 10 17 24 31
Вт   4 11 18 25  
Ср   5 12 19 26  
Чт   6 13 20 27  
Пт   7 14 21 28  
Сб 1 8 15 22 29  
Нд 2 9 16 23 30  

Новини

18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 році Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.
Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.
За оціночними даними Представництва МОМ в Україні за час незалежності 203 тис. українців постраждали торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччини, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.
Держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим.
Токмацька районна державна адміністрація, відповідно до своїх повноважень, здійснює координацію діяльності структурних підрозділів у сфері протидії торгівлі людьми, проводить інформаційно-просвітницькі акції, забезпечує встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та надання допомоги таким особам.
Та попри все, проблема торгівлі людьми не може бути розв’язана на рівні однієї країни: нові виклики та загрози вимагають консолідації – як зусиль інституцій на державному рівні та міжнародної спільноти, так і зусиль кожного з нас.
З нагоди Європейського дня протидії торгівлі людьми 16.10.2019 року в Токмацькій райдержадміністрації відбувся круглий стіл з питань щодо проведення спільних дій направлених на попередження торгівлі людьми.
Участь у заході прийняли заступник голови райдержадміністрації Шпак Олена Анатоліївна, керівники та фахівці структурних підрозділів та служб, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.
В районі проведені відповідні заходи:
- здійснено 70 відеолекторіїв та бесід з сім’ями, що опинились в складних життєвих обставинах, прийомними сім’ями, сім’ями опікунів та піклувальників щодо недопущення жорстокого поводження з дітьми та насильства в сім’ї, гендерної рівності, протидії торгівлі людьми, інформування з питань захисту прав та інтересів дітей, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків: «Як не стати жертвою торгівців людьми», «Батьківське щастя: виховання без насильства» та ін.;
- розповсюджено інформаційної продукції – 75 буклетів, 43 листівки, 28 плакатів.
Проведено 28 рейдів, з метою роз’яснення питання протидії торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці. Обстежено 205 сімей в яких виховуються малолітні та неповнолітні діти, попереджено 40 батьків та притягнуто 6 до відповідальності за незалежне виконання батьківських обов’язків.
Закладами культури з травня та на протязі жовтня місяця проведені діалог – застереження, бесіди, години інформації, перегляд відеороликів, обговорення та дискусії на теми: «Як не стати жертвою торгівців людьми?», «Торгівля людьми – соціальна проблема сучасності», «Людина – не товар», «Як розпізнати ситуацію торгівлі людьми?», «Торгівля людьми: порушення прав людини», «Твій безпечний шлях до мети», «Якщо сталося лихо, то діяти треба обережно і впевнено», «Будь обережним! Жертвою торгівлі людьми може стати кожен».
В навчальних закладах проведені:
- тематичні уроки «Ціною свого життя»;
- нарада директорів закладів освіти, на якій розглядалось питання «Підвищення рівня обізнаності у сфері протидії торгівлі людьми»;
- "Круглий стіл" за темою "Поїздка за кордон - за і проти...".
Токмацькою міськрайонною філією Запорізького обласного центру зайнятості проведено семінари на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатація дитячої праці», за 9 місяців 2019 року проведено 47 семінарів в яких прийняли участь 943 особи, до Європейського дня протидії торгівлі людьми в жовтні місяці 2019 року проведено 5 семінарів за участю 61 особи.

 П'ятниця, 18 Жовтня 2019 13:24 | Переглядів: 141