Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Червень 2020 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Новини

МОЗ РОЗРОБИЛО КІЛЬКА СЦЕНАРІЇВ БОРОТЬБИ З КОРОНАВІРУСНОЮ ІНФЕКЦІЄЮ

Міністерство охорони здоров'я розробило кілька сценаріїв реагування на поширення коронавірусної інфекції в Україні. Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Він підкреслив, що Уряд почав готувати систему охорони здоров'я одразу після сплесків хвороби в Китайській Народній Республіці. Так, в кінці січня та на початок лютого був розроблений національний план запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби. Був створений національний штаб, який на сьогодні переведений на цілодобовий режим роботи.
- Ми знали статистику і алгоритм, як будемо діяти при перших захворюваннях. Для цього були визначені по дві госпітальні бази в кожній області та по дві бригади медичної допомоги, які укомплектували необхідним обладнанням. Було розроблено, згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, сценарії реагування. Перший – коли у нас буде один завезений випадок, потім – коли у нас буде внутрішньокраїнне поширення, і коли у нас буде спалах COVID-19, - підкреслив Віктор Ляшко.
За його словами, на сьогодні Міністерство переходить на новий етап планування і перепрофілювання закладів охорони здоров'я. Днями відбудеться презентація інтерактивної мапи, де буде дана інформація.
- Ми чітко розробили алгоритм, який базується на сценарії розвитку спалаху, на прикладі Італії. Ми бачимо, що 80% людей в Італії перехворіють легкими формами. Тому, за нашим стандартом надання медичної допомоги, який повністю адаптований рекомендаціям ВООЗ і враховує кращі практики Китайської Народної Республіки та Італії, ми будемо пропонувати і надавати допомогу у легких випадках амбулаторно при домашній самоізоляції. Для 20% населення, яке потребуватиме госпіталізації, вже розпланована інтерактивна мапа, до якої матимуть доступ диспетчери екстреної медичної допомоги. На цій мапі буде вказано, в яку лікарню везти хворого, де є вільні місця з необхідним обладнанням, - зазначив Віктор Ляшко.
Інший сценарій передбачає залучення перепрофільованих закладів, тобто заклади терапевтичного профілю, які також будуть приймати хворих з тяжкими формами. Якщо в державі буде введено надзвичайний стан, можна буде залучати приватні заклади охорони здоров'я, що розширить масштаб надання допомоги тим, хто її потребує.
За оперативною інформацією, за станом на ранок 20 березня в Україні 26 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 летальні. Коронавірусна хвороба зафіксована:
Чернівецька область - 15 випадків (1 летальний); Житомирська область - 2 випадки (1 летальний); Київська область - 2 випадки; Донецька область - 1 випадок; Дніпропетровська область - 2 випадки; Івано-Франківська область - 1 випадок (летальний); Київ - 3 випадки.
Упродовж минулої доби до Центру громадського здоров’я надійшло 56 підозр на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 316 повідомлень про підозру на COVID-19.
Станом на ранок 20.03.2020 у світі зареєстровано 244 523 випадки захворювання COVID-19, з них 10 030 закінчились смертю, водночас 86 031 особа одужала.
МОЗ закликає: при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома, самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.П'ятниця, 20 Березня 2020 13:19 | Переглядів: 49