Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Лютий 2020 »
Пн   3 10 17 24
Вт   4 11 18 25
Ср   5 12 19 26
Чт   6 13 20 27
Пт   7 14 21 28
Сб 1 8 15 22 29
Нд 2 9 16 23  

Новини

Переміг здоровий глузд

2 лютого у селі Новопрокопівка відбулося своєрідне віче, на якому його учасники – в основному сільські жінки – продемонстрували свою необізнаність у питаннях призову на військову службу по мобілізації їхніх чоловіків та синів.

Того дня військовозобов’язані Новопрокопівки були викликані до військкомату для звірки облікових даних та проходження медкомісії. Проте їхні матері і дружини зрозуміли це, як пряму дорогу до війська. І заметушилися. За словами жінок, чоловіки – остання надія в житті села, це потужна робоча сила та справжня опора у сім’ї. І всі в один голос говорили:

- Без чоловіків нам взагалі не впоратись. А хто ж буде сіяти, збирати врожай, годувати городян?

У натовпі були і такі, які обурювалися, що забирають в армію по мобілізації хворих чоловіків, які перенесли інфаркти та операції на серці, ледь пересуваються.

Направити сільське віче у конструктивне русло змогли військовий комісар Токмацького військкомату, полковник Вадим Вітер та голова райдержадміністрації Олена Гатайло, які прибули на зустріч з мешканцями Новопрокопівки. Як пояснив людям військовий комісар, у ці дні усі військовозобов’язані Токмака, Молочанська та сіл району викликаються до військкомату для звірки облікових даних та проходження медкомісії. Після медогляду медична комісія встановлює ступінь придатності чоловіка до військової служби, тих, хто має інвалідність або непридатний до військової служби за станом здоров`я – відсіюють, на службу в армію по мобілізації не призивають.

Щодо питань селян про законність мобілізації, воєнком Вадим Вітер пояснив, що Верховна Рада затвердила Указ Президента України Петра Порошенка «Про часткову мобілізацію». Тож згідно цього документу з 20 січня в Україні розпочалася четверта хвиля мобілізації-2015.

Під четверту хвилю мобілізації потрапили чоловіки військовозобов’язані запасу віком від 25 до 60 років. Мобілізація торкнеться військовозобов’язаних жінок у віці від 25 до 50 років.

Галасливим особам, які підбурювали чоловіків не сідати в автобус і не їхати до військкомату у Токмак, воєнком пояснив, що відповідно до законодавства України, ухилення від призову за мобілізацією - карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років. Кримінальна відповідальність передбачена і тим, хто блокує рух автотранспорту з військовозобов’язаними, хто підбурює громадян в ухиленні від мобілізації.

Шляхом тривалого діалогу сільських жінок з воєнкомом і головою райдержадміністрації Оленою Гатайло новопрокопівське віче втихомирилося і закінчилося розумінням людей щодо необхідності процедури звірки облікових даних та проходження медкомісії військовозобов’язаними запасу. Охололи й «гарячі голови».

Тож по команді воєнкома чоловіки, які отримали повістки на медкомісію, зайняли місця в салоні автобусу. Разом з ними до Токмака, на медкомісію вирушили і військовозобов’язані жінки – медичні працівниці Новопрокопівської амбулаторії.

Людмила АРМАН

Середа, 04 Лютого 2015 13:39 | Переглядів: 490