Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Липень 2020 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

Новини

У цьому році виповнюється 75-та річниця Перемоги над Нацизмом у Європі та 75-та річниця завершення Другої світової війни

У ці дні ми вшановуємо подвиг Українського народу у боротьбі проти нацизму, його визначний внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, пам'ять мільйонів жертв найбільшого в історії людства військового конфлікту, пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, тих, хто воювали у регулярних арміях або були партизанами, служили у допоміжних формуваннях або на передовій, пройшли всю війну або героїчно загинули в боротьбі. Важливо, що хоч би де перебували ці українці та вихідці з України, вони пліч-о-пліч з іншими народами воювали проти нацизму та дістали високі відзнаки країн, у лавах яких вони служили.
Сьогодні ми вшановуємо пам'ять кожної жертви цієї війни. Ми згадуємо як ветеранів, так і усіх, хто постраждав від нацизму: дітей війни, колишніх в’язнів концтаборів, військовополонених, остарбайтерів.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Війна – це не лише зброя та військові дії, не лише геополітика, військові стратегія і тактика, а й мільйони людських долей, виживання протягом років у надважких умовах.
Жодна країна не може претендувати на виняткову роль у перемозі над нацизмом, перемога – плід титанічних зусиль десятків держав та сотень народів. Український народ зробив вагомий внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції над нацистами та союзниками гітлерівської Німеччини. Трагедія нашого народу в роки Другої світової війни полягала в тому, що на час початку війни народ був розділений між кількома державами. Українці позбавлені власної державності, часто змушені були воювати за чужі інтереси і навіть один проти одного. За панування над Україною воювали дві тоталітарні системи (нацисти і комуністи), для яких людське життя нічого не вартувало.
Спільна пам'ять Українського народу та засвоєння уроків війни – ось до чого ми маємо прагнути. Головне, чого нас має навчити історія – українці перемагають лише тоді, коли незалежні, єдині і соборні.
День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні нагадують нам про страшну катастрофу і є зостереженням, що не можна розв’язувати будь-які міжнародні проблеми збройним шляхом, агресією, анексією.
Зараз в Україні також триває війна, агресор – Росія, яка зазіхає на цілісність України, руйнує міжнародну систему безпеки і несе загрозу миру у всій Європі. Росія стала на шлях грубого нехтування нормами міжнародного права, руйнації світового порядку, невизнання кордонів, заперечення існування цілих народів та агресії проти сусідніх держав.
Але кожен з нас переконаний, що спільними зусиллями ми і тепер переможемо, здолаємо агресора та забезпечимо мир. Мир – це те, що сьогодні потрібно Україні. І мир на українській землі буде забезпечено.П'ятниця, 08 Травня 2020 08:04 | Переглядів: 89