Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Лютий 2020 »
Пн   3 10 17 24
Вт   4 11 18 25
Ср   5 12 19 26
Чт   6 13 20 27
Пт   7 14 21 28
Сб 1 8 15 22 29
Нд 2 9 16 23  

Новини

На бистрині життя пролітають роки

12 лютого найстарша жителька Чапаєвки, солдатська вдова Ольга Андріївна Черненко відзначила своє 100-річчя з дня народження.

Сивою журавкою кружляє вдовина пам’ять і сьогодні. Скільки бід, злигоднів довелось пережити, що аж згадувати страшно.

Ольга Андріївна народилася в 1915 році у селі Троїцьке Мелітопольського району, в селянській сім’ї. В 1922–му вона пережила один голод, а в 1933­му – ще один, найстрашніший. Невдовзі молодій і вродливій Ользі посміхнулося жіноче щастя, вона вийшла заміж за сільського парубка Артема Черненка, такого ж як і вона роботящого, хазяйського. В 1937­му у молодих батьків народилася первісток Тоня, в 1939­му – донечка Зіна, а у березні 1941­го – синок Іванко. Щасливі батьки зі своїми дітьми пов’язували немало надій і планів. Але збутися їм не судилося – сімейне щастя родини Черненко обірвала Велика Вітчизняна війна.

Проводжаючи чоловіка на фронт, Ольга з маленькими дітьми на руках прощалася з ним і навіть не здогадувалася, що назавжди…

У травні 1945­го року буйно квітував бузок, і величезні пахучі оберемки його кидали солдатам, які поверталися в рідні краї з важких воєнних доріг. Як на них чекали! Чекала на чоловіка і Ольга Черненко.

Проте у її домівку прилетіла похоронка і страшна звістка: «Ваш чоловік загинув смертю хоробрих»!. Отак в одну мить Ольга Черненко в неповні 30 років стала солдатською вдовою і чорною хусткою печалі покрила свою передчасно посивілу голову.

Солдатська вдова... Тяжка її доля! Бо доводилося і пшеницю жати, і біля молотарки снопи вергалити, солому скиртувати, а бувало і в плуг впрягатися ­ коней і тракторів не було.

Разом із жінками Ольга тягла розбитого колгоспного воза через повоєнну розруху, без чоловічого плеча утримувала домашнє господарство, ставила на ноги трьох своїх дітей.

В голодному 1947­му році доводилось Ользі Андріївні листя і лободу їсти, в степу сусликів ловити, зате її діти не пухли з голоду. Як важко не було, а усім двом донечкам і синові мати віддавала всю свою любов і ласку.

Сьогодні діти Ольги Андріївни вже самі поважного віку. Антоніна Артемівна мешкає у Запоріжжі, Зінаїда Артемівна – в Ленінградській області, а найменший син – Іван Артемович проживає разом з мамою у затишному будинку в селі Чапаєвка, куди Черненки переїхали в 1947 році.

­Поки є мама, поки ми діти, ­ каже Іван Артемович Черненко, який оточує Ольгу Андріївну ніжністю й турботою. І за сприяння якого 12 лютого за великим святковим столом зібралася уся дружна родина Черненків: сама іменинниця, діти і онуки, зяті і невістки, добрі сусіди й односельці.

Щиросердно привітали Ольгу Андріївну зі 100­річчям і вручили їй подарунки голова СВК «Мирний» Наталя Клєпікова, секретар Виноградненської сільської ради Олена Гнида.

Привітати з днем народження одну зі старійшин Токмаччини завітали на гостину голова районної ради ветеранів Юрій Наконечний та представники районної влади.

Керівник апарату Токмацької райдержадміністрації Ольга Костюк вручила іменинниці вітальну адресу за підписом голови РДА Олени Гатайло та голови районної ради Леоніда Стольнікова. А заступник голови районної ради Анатолій Журбенко у своєму привітанні зазначив:

­Все своє життя, Ольго Андріївно, Ви були на бистрині життя, не шукаючи легких шляхів, керуючись почуттям любові до людей, пережили багато незгод та життєвих випробувань. З нагоди Вашого ювілею прийміть побажання всіх життєвих щедрот, снаги і сили! Хай багатими на добро та людську щедрість будуть всі Ваші дні. Зичимо миру, добра та щастя у Вашій родині.

І вручив іменинниці квіти та подарунок. В сотий день народження ювілярка отримала подарунок і від народного депутата України Сергія Валентірова.

Людмила АРМАН

Середа, 18 Лютого 2015 12:58 | Переглядів: 472