Офіційний сайт Токмацької районної державної адміністраці Запорізької області

Розділи

Календар

« Лютий 2020 »
Пн   3 10 17 24
Вт   4 11 18 25
Ср   5 12 19 26
Чт   6 13 20 27
Пт   7 14 21 28
Сб 1 8 15 22 29
Нд 2 9 16 23  

Новини

Афганістан болить в моїй душі ...

З нагоди 26-ої річниці виведення радянських військ з Афганістану, що відзначалася 15 лютого, Центральна міська бібліотека організувала зустріч земляків, які пройшли горнило афганської війни, з учнями Токмацького професійного ліцею.

На зустріч з майбутніми електрогазо­зварниками прийшли воїни­-афганці Геннадій Обілець ­ кавалер ордена Червоної Зірки, Ігор Мащенко та Сергій Криволап. Військовий і людський обов'язок, вірність присязі ­ це були критерії їх життя в Афгані. Чотирьомстам токмачанам війна проїхалася гусеницею по долі, дуже багатьом все життя довелося тими чи іншими способами заліковувати душевні і фізичні рани; одинадцять воїнів так і не повернулися з тієї війни, багато хто пішов передчасно з життя в післявоєнний час. Ірина Ветвицька, ведуча зустрічі, нагадала слухачам імена токмачан, які загинули в горнилі кривавої війни в Афганістані. Для молодих слухачів був підготовлений блискучий спіч про чоловічу і військову відвагу, честь і доблесть, вірність клятві і Батьківщині. Це був урок мужності для підростаючого покоління. Але мужність тим юнакам була потрібна не тільки в бою: Ігор Мащенко, згадуючи, розповів, що його друг так і не зізнався матері (у неї було хворе серце), що служить в Афганістані: всі два роки солдат у листах до матері розписував їй красу краєвидів Угорщини, де нібито і проходив службу.

Зустріч вийшла теплою і поетичною: Ігор Геннадійович читав свої вірші, виконав пісню «Що буває, коли розвідка помиляється»; згадували дівчат, які виявилися слабкими, повискакували заміж і не дочекалися своїх хлопців. Сергій Леонідович ­ лауреат 2­го обласного конкурсу «Голос Афгану» співав під гітару свої пісні. Геннадій Валерійович у своїй розповіді був небагатослівний: він служив у розвідці. «Ми робили свою роботу, як могли. Орден отримав за те, що удвох з напарником витягли 11 осіб. У цьому бою був поранений і контужений .... Весь час хочеться підказати і навчити тих, кому, може, доведеться ...».

Вдячні слухачі вручили колишнім воїнам­-інтернаціоналістам квіти і знялися на фото на пам'ять.

Валентина ХАРИТОНОВА.

Середа, 18 Лютого 2015 13:06 | Переглядів: 493