Новопрокопівська сільська рада

Новопрокопівській сільській раді підпорядковані села: Новопрокопівка, Роботине, Солодка Балка, Ільченкове, площа яких – 1058,6 га. Кількість жителів – 1262 особи, кількість дворів - 593.
Село Новопро́копівка, засноване в середині XIX ст. вихідцями із Оріхівської волості і Воронезької губернії, розташоване поблизу водорозділу річок Кінської та Молочної на відстані 25 км від районного центру. По селу протікає пересихаючий струмок. У 1820 році кілька десятків сімей оселилося у верхів’ї балки Куркулак, назвавши свій хутір Вершиною. У 1882 році воно одержало назву Верхній Куркулак. У 1929 р. на території села було організовано 3 колгоспи: «Чорноземний», «Степова Україна», «Врожайний», що у 1951 р. об’єднались в одне колективне господарство ім. Ілліча. Головою був обраний В.Вольвач. У 1958 р. село було електрофіковано та з’явився перший радіовузол. Для села це було щось незвичайне. У 1959 р. відбулось об’єднання господарства сіл Роботине, Новопрокопівка, Солодка Балка. У 1962 р. село з’єднала з райцентром асфальтована магістраль. Починаючи з 90-х років колгосп ім. Ілліча чекала череда реорганізацій та перейменувань: в 2001 році перейменували в ТОВ АВП «Інтерсоюз». Протягом 2006 – 2014 років створено КП «Весна» (директор С.М.Чугунов), введено в дію нову свердловину в с.Новопрокопівка, оновлено водопровідні мережі та газифіковано села Роботине та Новопрокопівка.
Село Роботине було засновано у 1820 році. Першим жителем був поселенець на прізвище Робота. Село поділяється на велике і мале Роботине. До кожного з них входить по три вулиці, що мають свої історії. Наприклад, вулиця Молодіжна має таку назву тому, що її заселили в 1970-х роках молоді сім’ї. Раніше на цьому місці були виноградники.
Назва села Солодка Балка, за переказами старожилів, походить від того, що в цій місцевості здавна були колодязі з питною «солодкою» водою. День села святкується 12 липня.
Зі слів жительки с. Ільченкове Ганни Силівни Коновалової у 18 кілометрах від м.Токмак у далекому 1869 році з’явилось село Ільченкове. Першим поселенцем був чоловік на ім’я Ілько, що прибув невідомо звідки. Село почало зростати, поповнюватись прийшлими людьми, і на початок Другої світової війни нараховувало 136 дворів. Твердо «ставати на ноги» село Ільченкове почало у 60-х роках. Починаючи з 1960-х року було проведено електрику. Телебачення з’явилось у 1965 році та одиниці мали змогу придбати телевізор. Один раз на тиждень приїздила машина з написом на борту «Кінопередвижка», що вносила радість в тяжке сільське життя. Швиденько завершувались роботи і люди «ланцюжком» рухались в напрямку клуба (звичайної хати). Перша школа на два села – Ільченкове та Солодка Балка була створена на місці церковно-приходської. Пізніше в кожному селі побудували школи, які й постраждали під час Другої світової війни. Школа у с.Ільченкове була зруйнована частково – постраждало одне крило, в уцілілому розпочали процес навчання. Замість парт був один довгий стіл, навколо якого стояли лавки для учнів. В 60-х роках школу відбудували повністю і відвідували її більше 30 учнів початкових класів. Закінчували семирічку у с.Солодка Балка.
Нині соціальна сфера сільської ради представлена: Новопрокопівським НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Токмацької районної ради, 2 ФПами, Новопрокопівською амбулаторією ЗП-СМ, 2 бібліотеками – філіями, сільським клубом, сільським будинком культури, 3 відділеннями поштового зв’язку, працює 4 магазини змішаної торгівлі. В Новопрокопівському СБК працює народний ансамбль народної пісні «Криниченька» (керівник Минака С.Й.), який неодноразово відвідував зону АТО з виступами художньої самодіяльності. В Роботинському сільському клубі працює самодіяльний колектив «Роботяночка».
Зараз на території сільської ради діють 2 приватних підприєства агрофірми «Фектер» та «Сладков і Сладков», ТОВ «Кіп-Агро», 13 сільськогосподарських фермерьких господарств та 4 фермерських господарства.
На території с.Новопрокопівка діє Свято-Троїцький храм (настоятель храму –ієрей Дмитрій), реставрований на початку 1900-х рр. Він розташований в центральній частині села та створює неперевершену гармонійність сільського ландшафту.
У листопаді 2017 року на території Новопрокопівської сільради було відкрито 2 пам’ятки жертвами Голодомору 1932-33 років: Хрест скорботи - на місці масової загибелі селян та пам’ятний знак на вшанування пам’яті співвітчизників.