« Жовтень 2018 »
Чт 4 11 18 25
Пт 5 12 19 26
Сб 6 13 20 27

Остриківська сільська об'єднана територіальна громада

8 липня 2016 року сесією Остриківської сільської ради сьомого скликання прийняте рішення об’єднатися громадами сіл Лугівка, Фабричне, Снігурівка, Іванівка, Остриківка, Трудове, Урожайне Остриківської сільської ради з громадами сіл Скелювате та Очеретувате Очеретуватської сільської ради в Остриківську сільську територіальну громаду (об’єднану) Токмацького району Запорізької області з центром у селі Остриківка. До неї входять 9 населених пунктів, площа яких 958,2 га, а саме: Лугівка, Фабричне, Іванівка, Снігурівка, Остриківка, Трудове, Урожайне, Скелювате, Очеретувате. Кількість жителів - 2896 осіб, кількість дворів - 1403.
Село Остриківка виникло на початку 19 ст. як хутір Великого Токмака на лівому березі річки Токмак. Остриківка видокремилась у 1842 році. ЇЇ назву пов’язують з іменем першого хуторянина Козацького старшини Юхима Острика. За переписом 1896 року в Остриківці значилась церква, яка називалась- Покровська, дві школи, 5 повітряних млинів, 2 олійниці, 5 кузень. В 1929 році створили перший колгосп «Червоний українець». Ця назва проіснувала до 1950 року, коли кілька колгоспів об’єдналися в один. Після розпаювання земель у селі утворилася агрофірма «Світоч».
С.Іванівка була заснована у 1923 році. Тут діяв колгосп «Зелений Гай», який у 1941 році перейменували у колгосп ім. Красіна.
Трудове (до 1945 року – Кайкулак) засноване на початку 19 ст. німецькими колоністами. В 1954 році біля села було відкрито гранітний кар’єр. У 1973 році край села було побудоване штучне водосховище, яке зібрало воду двох річок Кайкулаку і Токмачки, і було названо Кайкулацьким.
На території сучасного села Урожайне в 1921 році на базі невеличкого поміщицького маєтку було створено радгосп, в якому вирощували посадковий матеріал фруктових і декоративних дерев. Під час окупації господарство було повністю зруйновано. Після війни довелося все відбудовувати.
Села Фірстенау (Лугівка) та Фабрінервідзе (Фабричне) були засновані німцями-колоністами у 1864 році. Після того, як у 1918 році господар с.Фірстенау та цегельного заводу с.Фабрінервізе утік після революції, залишилось усе його майно. Тож на цій основі було створено артіль, в яку входило близько десяти сімей, а також німці-бідняки. З кожним роком в артіль приходило все більше людей, тому уже в 30-х роках з артілі утворилася комуна „Сонце ланів”. У 1945 році комуну було переіменовано у село Фабричне.
Село Снігурівка було засноване у 1864 році німцями-колоністами та мало назву Шензе. Перейменовано на Снігурівка у 1945 році.
Село Очеретувате засноване в 1786 році переселенцями з слободи Очеретуваної Семенівського району Полтавської області. Заснований у 1950 році колгосп ім. Молотова, пізніше – «Україна» у 2000 році було розпайовано, утворилися 13 фермерських господарств, найбільше з яких «Україна».
Аналогічне рішення було прийнято і суміжною Очеретуватською сільською радою. Перші вибори голови та депутатів Остриківської об’єднаної територіальної громади пройшли 11 грудня 2016 року. Остриківським сільським головою обрано Наталію Івашину. В селах Скелювате та Очеретувате утворився Очеретуватський старостинський округ. 29 жовтня 2017 року жителі сел Скелювате та Очеретувате обрали старостою Очеретуватського старостинського округу Ішутінова Олександра Валерійовича.
На даний час на території сільської ради діє промислове підприємство ТОВ «Токмацький гранітний кар’єр», яке є місцем працевлаштування для місцевого населення. Є також сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства, найбільші з яких: СФГ «Україна», ФГ «Світоч-Агро», ФГ «Стимул», ПП «Альянс-Агро».
Соціальна сфера Остриківської об’єднаної територіальної громади представлена Остриківською ЗОШ І-ІІІ ступенів, Урожайнівським НВК «Перспектива» І-ІІІ ст., Очеретуватською ЗОШ І-ІІ ступенів, дитячим начальним закладом «Веселка», Остриківською амбулаторією ЗПСМ, 6 ФАПами, 2 Будинками культури, 4 сільськими клубами, 5 бібліотеками, 4 відділеннями поштового зв’язку.
За перший рік свого існування Остриківська об’єднана територіальна громада має чим похвалитися:
придбано новий шкільний автобус для підвезення дітей до Урожайнівського НВК, сміттєвоз для комунального господарства (надалі планується налагодити вивезення побутових відходів від населення);
замінено вікна на склопакети у Остриківському БК;
замінено вікна, двері, проведено промивку системи опалення в Остриківській ЗОШ;
проведено ремонт каналізації та внутрішніх туалетів в Урожайнівському НВК;
проведено капітальний ремонт Остриківської амбулаторії ЗПСМ, створено умови для реалізації медичної реформи;
проведено ремонт ФАПів у селах Урожайне та Трудове;
проведено ремонт сільського клубу в селі Снігурівка;
проводяться роботи по реконструкції вуличного освітлення в усіх населених пунктах громади;
проведено ремонт відрізку дороги в селі Остриківка;
облаштовано та забезпечено обладнанням дитячі майданчики в селах Очеретувате та Скелювате.
Загалом було реалізовано проектів на загальну суму 6 744,402 тис. грн.
Остриківська об’єднана територіальна громада є першою ластівкою процесу децентралізації у Токмацькому районі. За один рік існування громади зроблено немало, ще більше планів – на майбутнє.